Kosova

FOTO/ Rama mbërrin në Prishtinë, ja dy ministrat e Kosovës që dolën ta presin

09:18 - 27.09.21 Gazeta Shqiptare

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka mbërritur mëngjesin e sotëm në Prishtinë të Kosovës.Menjëherë sapo arriti në kryeqytet, Rama u prit në aeroport nga dy ministrat, Artane Rizvanolli e Zhvillimit Ekonomik dhe Hajrullah Çeku i Ekonomisë dhe Financave.

Më pas, Rama takon Kurtin dhe bashkë më të japin një konferencë për mediat në orën 10:20. Pas tij kryeministri shqiptar edhe liderë të partive opozitare në Kosovë.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.