Kryesore

Nuk fitoi mandatin e deputetit, Ervin Bushati merr postin e rëndësishëm, ja cilin institucion do të drejtojë

19:17 - 28.09.21 gsh

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati, ka marrë një post të rëndësishëm.Mësohet se Bushati është emëruar drejtor i Postës Shqiptare, post në të cilin pritet të prezantohet zyrtarisht ditën e nesërme.

Kujtojmë se Ervin Bushati ishte në listat e PS për Tiranën në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, por nuk arriti të merrte mjaftueshëm vota për të siguruar mandatin e deputetit, pasi disa deputetët jashtë listës fituese thyen herësin e partisë dhe fituan mandatin.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.