Aktualitet

Presidentja e Komisionit Evropian viziton nesër Kosovën, takon Osmanin dhe Kurtin

18:00 - 28.09.21 gsh

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, do ta vizitojë Kosovën nesër, më 29 shtator 2021, si pjesë e vizitës rajonale në vendet e Ballkanit Perëndimor.Gjatë vizitës, presidentja e KE-së do të takohet me Presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kryeministrin, Albin Kurti. Presidentja Von Der Leyen do ta vizitojë edhe kopshtin “Cicërimat” në Prishtinë, i cili është ndërtuar me fondet e BE-së.

AGJENDA E PLOTË:

09:00 Takimi me Presidenten Vjosa Osmani
Vendi: Krahu i Presidentes, Kuvendi i Kosovës (mundësi fotografimi para takimit)
10:00 Takimi me Kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti
Vendi: Zyra e Kryeministrit (mundësi fotografimi jashtë ndërtesës)
11:00 Vizita në Kopshtin ‘Cicërimat’, konferencë e përbashkët për shtyp me kryeministrin Kurti
Vend mbajtja: “Kopshti i fëmijëve” – Kalabri.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.