Kryesore

Efekti Broja, Reja befasoi Lalën: Se kuptova trajnerin, u emocionova, doja të…

19:43 - 13.10.21 Gazeta Shqiptare

Shqipëria na dhuroi emocione të forta, bashkoi të gjithë zemrat kuqezi në një ëndërr të madhe e cila fatkeqësisht u zbeh pas humbjes me Poloninë. Tani vetëm matematika dhe përllogaritë imagjinare na mbajnë në lojë por e sigurt është që na pret një e ardhme e bukur dhe shumë shpresëdhënëse. Altin Lala, ish kapiteni i famshëm kuqezi, ishte i pranishëm në “Air Albania” ku shijojë live spektaklin e tifozëve por që fatkeqësisht fundi ishte i hidhur, jo vetëm për humbjen që pësuan, por dhe për atë episod pas golit të polakëve që solli ndërprerjen e sfidës për 15 minuta.I ftuar special në “News24”, në emisionin “Sport News”, të moderuar nga Enxhi Biba, Altin Lala analizoi këtë përballje dhe çfarë pret nga dy ndeshjet e mbetura në kualifikueset e botërorit. Për herë të parë Lala foli edhe për Armando Brojën, një sulmues për të cilin flet me fjala të mëdha, i befasuar, por më shumë se sa paraqitjet e sulmuesit 20-vjeçar, Lala u befasua nga vendimi i teknikut italian për të lënë në stol Brojën:

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.