Aktualitet

Delegacioni nga Senati Amerikan dhe ambasadorja Yuri Kim mbërrijnë në PD për të takuar Bashën

15:40 - 14.10.21 gsh

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, do të zhvillojë këtë pasdite një takim me një delegacion nga Senati Amerikan. Rreth orës 15:20 delegacioni amerikan ka mbërritur në selinë e PD, i kryesuar nga ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë Yuri Kim.Ka qenë nënkryetarja e PD Jorida Tabaku ajo që i ka pritur nga jashtë selisë e më pas e ka shoqëruar ambasadoren Kim dhe delegacionin amerikan në PD.

Mësohet se në takim me kryedemokratin Basha do të jenë disa zyrtarë të Senatit Amerikan, si dhe ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim.

PD-Yuri-2 (1) PD-Yuri-3 PD-Yuri-4 PD-Yuri-5 PD-Yuri-6 PD-Yuri-7 PD-Yuri-1 PD-Yuri-8 PD-Yuri-2
<
>

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.