Aktualitet

Detaje nga mbledhja/ Nga ndryshimet kushtetuese për reformën territoriale dhe zgjedhore tek vetingu i politikanëve, zbardhen propozimet e PD për Kuvendin

15:06 - 18.10.21 Gazeta Shqiptare

PD do të propozojë amendamente për ndryshime kushtetuese në Parlament për sa i përket reformës territoriale, reformës zgjedhore, si dhe do të kërkojë vetingun e politikanëve.



Duke iu referuar burimeve nga mbledhja e grupit parlamentar, gazetari Osman Stafa tha për ‘BalkanWeb’ se këto propozime do të dorëzohen në Kuvend ditën e mërkurë.

Kryedemokrati ka mbledhur grupin parlamentar prej orës 13:45 në seli.

 

 

 

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.