Kryesore

Shifra të larta të rasteve me Covid në Greqi, regjistrohen mbi 3 mijë të prekur dhe 43 viktima në 24 orët e fundit

16:51 - 18.10.21 gsh

Greqia ka regjistruar shifra të larta me koronavirusi.Vetëm në 24 orët e fundit vendi ka shënuar 3, 164 të prekur, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 697, 003 të prekur.Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 43 pacientë kanë humbur jetën.Që nga fillimi pandemisë janë shënuar 15, 418 viktima, 93,3% et ë cilëve kishin sëmundje shoqëruese dhe i përkisnin grupmoshës mbi 70-vjeç.Autoritetet shëndetësore bëjnë me dije se numri i pacientë në intubim është 347, të moshës 66 vjeç.

Sakaq 3,249 pacientë janë shëruar që nga fillimi i pandemisë.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.