Kryesore

Xhaçka falënderon SHBA dhe BE: Mirënjohëse për mbështetjen në rrugëtimin tonë drejt integrimit

17:40 - 20.10.21 gsh

Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka pas publikimit të progres-raportit për Shqipërinë, shprehu mirënjohje për mbështetjen e SHBA-ve dhe BE-së për integrimin e Shqipërisë.Sipas saj, ky është një hap që duhet ndërmarrë bazuar dhe në arritjen e reformave, gjë e cila u konfirmua dhe nga Komisioni Evropian.

“Angazhimi i përbashkët i SHBA dhe BE në rajonin tonë është vendimtar në konsolidimin e stabilitetit, prosperitetit, shtetit të së drejtës dhe demokracisë. Mirënjohëse për mbështetjen në rrugëtimin tonë drejt Bashkimit Evropian, në veçanti për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit për Shqipërinë. Ky është një hap që duhet ndërmarrë bazuar dhe në arritjen e reformave, gjë e cila u konfirmua dhe nga Komisioni Evropian.”, shkruan Xhaçka.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.