Kryesore

Real Madrid triumfon në “El Clasico”, Aguero e bën “sefte” me Barcelonën

18:33 - 24.10.21 gsh
GSH APP Download on Apple Store Get it on Google Play

Real Madrid ka marrë një fitore të rëndësishme në El Clasico në një ndeshje që ka dhuruar emocione për gati 97 minuta lojë, deri kur Kun Aguero realizoi golin e parë në La Liga me fanellën e Barcelona-s.

Një ndeshje që u ndez në pjesën e dytë më së shumti, teksa ishte Alaba ai që në 45′ e para i dha avantazhin miqve nga Madridi. Për ekipin e Ancelottit, pas disa rastesh në Vinicius por edhe pasi vuajti jashtë mase nga presioni i katalanasve te Koeman, erdhi goli i çlirimit në kundërsulm për Vasquez…

Aguero do të shënonte në fund golin e 1-2 por vërshëllima e trefishtë e arbitirit i dha kështu fund El Clasico. Me këtë sukses, Real Madrid shkon 20 pikë sa Sevilla, kurse Barcelona mbetet 15 pikë, pra 5 më pak.