Kryesore

“Kam ëndërruar për këtë”/ Dua Lipa njofton lançimin e platformës ‘Service95’

19:20 - 24.11.21 gsh

Këngëtarja me famë ndërkombëtare Dua Lipa ishte pjesë e një interviste për Vogue ku foli edhe për një risi që ajo do të sjellë në treg së shpejti. E parashikuar të lançohet vitin e ardhshëm, platforma e re e këngëtares do të shfaqë një mori çështjesh që këngëtarja i ka afër zemrës.Sipas Vogue, bëhet fjalë për “Service95”, një shërbim online i cili do t’ju këshillojë në fusha të ndryshme si stil, kulturë dhe sociale dhe shihet si një shtrirje kryesore e markës “Dua”.

“Kam ëndërruar për këtë për kaq shumë kohë. Është hobi im masiv , gjithmonë kam bërë lista për gjithçka: vendet e mia të preferuara për të ngrënë, vendet e mia të preferuara për të qëndruar. Sinqerisht, nëse do t’ju tregoja aplikacionin Notes në telefonin tim tani…” thotë këngëtarja për platformën e saj të ardhshme.

Në fakt, kjo është pikërisht ajo që Dua po bën me Service95, një buletin javor që përmban rekomandime të kuruara personalisht nga vetë ylli i popit ku do t’ju njohë me hotelin e saj të preferuar të fshehur diku në Paris, me vendin më të mirë për të ngrënë “dumplings”, deri tek lista me këngë që ajo bërë për t’u dëgjuar gjatë fluturimit për në shtëpi.

“Të gjithë miqtë dhe familja ime, kudo që udhëtojnë në botë, edhe nëse janë atje vetëm për një natë do të më dërgojnë mesazhe për të pyetur se çfarë duhet të bëjnë. Unë jam personi që pyesin për rekomandime”, thotë ajo.

Service95 do t’u lejojë atyre që janë jashtë rrethit të brendshëm të Dua-s të kenë të njëjtat njohuri të brendshme që ajo ka fituar si një nga super yjet më të mëdhenj dhe më të shëtiturit në planet. Projekti duket si një evolucion i llogarisë në Instagram të Duas, ku rreth 75 milionë ndjekës përputhen me çdo lëvizje të yllit të popit.

Megjithatë, nuk është e gjitha tek ushqimi dhe moda. Dua, Fondacioni jofitimprurës i së cilës Sunny Hill kohët e fundit preu shiritin në një kopsht fëmijësh në Kosovën e prindërve të saj, do të përdorë gjithashtu Service95 për të vënë në pah figura frymëzuese dhe temat dhe personazhet më të dashura për të.

“Është shumë interesante të jesh në anën tjetër të intervistës. Të gjithë të ftuarit me të cilët po flas kanë histori shumë frymëzuese dhe shpresojmë se si dëgjues ju do të mësoni diçka për veten tuaj”, tha ajo.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.