Kronikë

Aksidenti tragjik në Bullgari/ Qytetarë ndezin qirinj në sheshin ‘Skënderbej’ në nder të viktimave

20:10 - 25.11.21 gsh

Mbrëmjen e sotme në sheshin ‘Skënderbej’ në Tiranë, janë ndezur qiri për viktimat të cilët humbën jetën tragjikisht, pasi autobusi me udhëtarë kryesisht shqiptarë, u aksidentua dhe u përfshi në flakë.Ngjarja e rëndë ndodhi në Bullgari, ndërsa humbën jetën 46 persona dhe u plagosën 7 të tjerë. Në mesin e viktimave ishin edhe 12 fëmijë.

Qytetarë, artistë, këngëtarë janë bërë bashkë për të bërë homazhe në nder të viktimave, pjesë e të cilëve ishte edhe këngëtarja Irma Libohova , si edhe pedagogu Erion Kristo.

2c1da566-45b6-49f7-85ba-5985e01e7953-674x450 378759f5-4d58-4a64-9e11-f88824738957-675x450 2c1da566-45b6-49f7-85ba-5985e01e7953-674x450 a540fc22-64c3-4f83-8a91-e31e2dc65425-675x450 fb570489-f34c-4df7-9672-7422ca26380d-675x450 fb7ef46d-21a1-4202-b553-c334ec6a10e2-675x450 54c4c40c-c988-4a60-840f-b81cd9156b31-675x450 fe2e79fe-e200-4ad3-b25a-4aa1a33f9673-768x598 (1) 378759f5-4d58-4a64-9e11-f88824738957-675x450 fe2e79fe-e200-4ad3-b25a-4aa1a33f9673-768x598
<
>

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.