Aktualitet

Dita e Pavarësisë së Elbasanit/ Kushi: 109 vite më parë, Aqif Pashë Elbasani ngriti flamurin në këtë qytet dhe…

19:48 - 25.11.21 gsh

Elbasani feston ditën e pavarësisë pasi 109 vite më parë, Aqif Pashë Elbasani ngriti flamurin në këtë qytet. Ministrja Evis Kushi ishte e pranishme në një ceremoni festime të organizuar në Elbasan  ku mori pjesë edhe drejtuesi i këtij qarku Damian Gjiknuri.“Si sot, 109 vite më parë, Aqif Pashë Elbasani ngriti flamurin në Elbasan dhe i hapi rrugë shpalljes së Pavarësisë së Shqipërisë. Më të bukur e bënë këtë ditë nxënësit e mrekullueshëm të shkollave tona me koncertin dhe ekspozitën e pikturës organizuar nga ZVA Elbasan.  Gëzuar Ditën e Pavarësisë së Elbasanit”- shkruan ajo.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.