Bota

Regjistrohen mbi 13 mijë të infektuar me COVID dhe 71 humbje jete në 24 orët e fundit në Itali

22:05 - 25.11.21 gsh

Numri i pacientëve të shtruar në spitale dhe që po marrin trajtimin në kujdes intensiv është në rritje.Gjatë 24 orëve të fundit në Itali janë regjistruar 13, 764 raste të reja me koronavirus, nga 649, 998 tampone të kryera.Sipas Ministrisë së Shëndetësisë 71 pacientë kanë humbur jetën.Ndërkohë 6404 pacientë janë shëruar.Saka që nga fillimi i pandemisë janë identifikuar 4, 968, 341 të prekur dhe 133, 486 viktima.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.