BOTA

Ukrainë, minibusi përplaset me kamionin, të paktën 13 viktima

16:59 - 07.12.21 gsh
GSH APP Get it on Google Play

Një tragjedi është regjistruar në Ukrainë. Mediat e huaja shkruajnë, se një minibus është përplasur me një kamion, duke i marrë jetën kështu 13 personave. Të gjithë viktimat, ndodheshin në minibus gjatë përplasjes, shkruajnë mediat.
Po ashtu, mësohet se 7 të tjerë kanë pësuar lëndime të ndryshme trupore nga përplasja.

“Si pasojë e aksidentit, 13 persona humbën jetën dhe 7 persona u shtruan në spital me lëndime të shkallës së ndryshme”, thuhet në njoftimin e autoriteteve.
Vlen të përmendet se shkaku i aksidentit ende nuk dihet.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.