Aktualitet

Protesta e 8 janarit/ Pas Berishës, merret në pyetje edhe Flamur Noka. Deputeti mbërrin në prokurori

12:20 - 13.01.22 Gazeta Shqiptare

Deputeti demokrat, Flamur Noka ka mbërritur në prokurori, ku do të merret në pyetje në lidhje me protestën e 8 janarit, të thirru nga ish-kryeministri Sali Berisha.
Teksa ende Berisha vijon të dëshmojë para organit të akuzës, në ambientet e prokurorisë është parë të hyjë edhe Noka, në orarin që i është kërkuar, në 12:00.
Flamur Noka, po hetohet në gjendje të lirë, pasi ishte ai që njoftoi zyrtarisht policinë se në 8 janar do të mbahej një protestë para selisë së PD-së.
Deputeti do të pyetet nga Mazreku për mënyrën se si do të organizohej protesta dhe nëse kishte dijeni për skenarët e dhunës që ndodhën.Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.