Aktualitet

Anëtari i Këshillit Kombëtar ironizon Metën: Komunikimi në whats up dukej si kujtesë për të thyer xhamat

19:02 - 14.01.22 gsh

Anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Besart Logu, ka ironizuar Presidentin Ilir Meta, në një deklaratë që kreu i shtetit bëri sot, e ku tha se ka kërkuar anëtarët e rithemelimit që të mos preken makinat e parkuara në oborrin e selisë blu, ditën ku ndodhi protesta.Logu sjell foto të makinave të shkatërruara nga gurët e sendet e forta e shkruan:

“Ai komunikimi në What’s up dukej më tepër si kujtesë për të thyer xhamat se sa thirrje për vetëpërmbajtje!”.

Kujtojmë se në një deklaratë për mediat, Meta, tha se më datë 8 janar, ka komunikuar me Belnind Këlliçin, anëtar i Komisionit të Rithemelimit dhe i ka kërkuar që protesta të jetë paqësore e të mos preken makinat, pasi është provokim.

d07f1b4c-b8ca-4af8-a419-80da3a02a2ab b181ce75-b442-402f-af2a-9e03719ef628 2992b17a-40a2-4c64-8541-5f7460300f19 8b499294-36b2-4bdb-9d82-af3aabd37eb8
<
>

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.