Kosova

Kuvendi miraton Rezolutën kundër referendumit të Serbisë në Kosovë

16:46 - 15.01.22 gsh
GSH APP Get it on Google Play

Kuvendi i Kosovës ka miratuar rezolutën kundër referendumit të Serbisë në Kosovë.Vendim i cili u arrit këtë në shtunë pas një seancë të jashtëzakonshme të zhvilluar në Kuvendin e Kosovës, thirrur nga kryeministri Albin Kurti.

Nga 77 deputetë në Kuvend, 76 kanë votuar pro miratimit të rezolutës për moslejimin e referendumit kushtetues të Serbisë në Kosovë, asnjë votë kundër dhe 1 abstenim.

Miratimi i kësaj rezolute ka ardhur pas bashkërendimit të pikave me Lidhjen Demokratike të Kosovës , AAK-në dhe Grupin multi-etnik.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.