Kosova

Seancë e jashtëzakonshme për referendumin e Serbisë në Kosovë, Kurti: Qeveria jonë nuk është anti-serbe!

16:03 - 15.01.22 gsh
GSH APP Get it on Google Play

Është zhvilluar këtë të shtunë, seanca e jashtëzakonshme në Kosovë lidhur me Referendumin e Serbisë.
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti gjatë fjalës së tij deklaroi se qeveria që ai drejton nuk është anti-serbe.

Ai i është përgjigjur deklaratave të deputetit serb i cili ka theksuar se po veprohet kundër serbëve.

‘Qeveria jonë nuk është anti-serbe, ne nuk kemi një ministër komuniteti serb, madje është kryetari i Listës Serbe , pastaj kemi edhe zëvendësministra e këshilltarë. Është Serbia ajo që është kundër Kosovës dhe përpjekjeve tonë për progres ekonomin dhe për avancim të agjendës europiane’, ka thënë më tej Kurti.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.