POLITIKË

Meta dënon dhunën e ushtruar ndaj banorëve të “5 Majit”: Brutalitet! Kjo arrogancë e qeverisë është përsëritur

22:24 - 19.01.22 gsh
GSH APP Get it on Google Play

 Presidenti i vendit Ilir Meta e ka konsideruar arrogancë dhe brutalitet dhunën e ushtruar nga policia ndaj banorëve të 5 Majit në kryeqytet. Në një intervistë për “Opinion”, Meta u shpreh se i ka bere thirrje Avokatit te Popullit te ndërhyje për ketë situate te papranueshme

“Arrogance dhe brutalitet i papranueshëm dhuna e përdorur ndaj qytetarëve në aksionin për prishjen e banesave në zonën e ‘5 Majit’ në kryeqytet. I kam bërë thirrje Avokatit të Popullit të ndërhyjë për ketë situatë të papranueshme. Kjo arrogancë e skajshme e qeverise ndaj qytetarëve është e përsëritur ”, – u shpreh ai.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.