Kronikë

Procedohen penalisht disa prej banorëve të “5 Majit”, kundërshtuan efektivët gjatë shembjes së shtëpive

22:00 - 19.01.22 gsh
GSH APP Get it on Google Play

Policia ka shoqëruar disa prej banorëve të “5 Majit”, të cilët kundërshtuan efektivët gjatë shembjes së shtëpive të tyre ditën e sotme.Në njoftimin e saj, policia e Tiranës bën të ditur se kanë proceduar penalisht 4 banorë, konkretisht,  E. M., 41 vjeç, për veprën penale “Kanosja për shkak të detyrës”; K. L., 40 vjeç dhe L. M., 30 vjeç dhe Z. N., 38 vjeçe, për veprat penale “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”.

Njoftimi i plotë:

Gjatë zbatimit të VKM me Nr. 533, të nisur mëngjesin e sotëm për prishjen e disa objekteve në zonën e “5 Majit”, një grup banorësh kanë kundërshtuar dhe nuk i janë bindur urdhrave të punonjësve të Policisë. Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 4 proceduan penalisht shtetasit:

 

– E. M., 41 vjeç, për veprën penale “Kanosja për shkak të detyrës”.

– K. L., 40 vjeç dhe L. M., 30 vjeç dhe Z. N., 38 vjeçe, për veprat penale “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”.

Këta shtetas në rrugën “5 Maji” kanë kundërshtuar punonjësit e policisë, duke treguar mosbindje ndaj urdhrave të tyre dhe duke i penguar në zbatimin e detyrës.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale.

 

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.