LAJMI I FUNDIT

FOTO-LAJM/ “Putin, rikthimi i Hitlerit”, revista “Time”: Si e shkatërroi ëndrrën europiane

19:25 - 27.02.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Revista “Time” e ka portretizuar Vladimir Putinin si një alterego të diktatorit nazist Adolf Hitler.
Në një foto-montazh të vendosur në revistë, është bashkuar fotoja e presidentit Putin me atë të Hitlerit, me mbishtrimin “Rikthimi i historisë”. Në faqen e revistës, me tej shkruhet “Si Putin shkatërroi ëndrrën Europiane”, duke bërë kështu krahasimin me diktatorin Adolf Hitler.


Shfaq Komentet (1)

Leave a Reply to K. M. Cancel reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Mos I beso shume qenit qe te kafshon, sepse gjemen ta ben ai qe te lepihet dhe te levdon. Maskarenjte I kemi kudo, bejne sikur jane bamires, por nga prapa kraheve te vrasin me pambuk, qe te moms e maresh vesh asnjehere. Keta quhen kriminele te heshtur.

    Përgjigju ↓