BOTA

FOTO-LAJM/ I gjithë populli ushtar”, e moshuara 84-vjeçe kap kallashin kundër rusëve

18:11 - 02.03.22 K.K
GSH APP Get it on Google Play

Pothuajse e gjithë popollata ukrainase është mobilizuar për të zmbrapsur pushtuesin rus. Midis vullnetarëve për të luftuar kanë qenë persona të njohur të botës së sportir dhe modës ukrainase.
Por së fundi, edhe një e moshuar ka rrëmbyer armën dhe është angazhuar në luftën me ushtarët e Vladimir Putinit. Ajo quhet Lida dhe është 84 vjeçe.

E moshuara nuk ka parapëlqyer të qëndrojë në shtëpi e frikësuar nga ushtarët rusë.

Këtë lajm e ka bërë me dije ekonomisti ukrainas-amerikan, Roman Sheremeta në rrjete sociale.

“Gjyshja Lida, e lindur më 1939. Më thuaj, si mund ta mposhtni një vend të tillë”, është pyetja që Sheremeta shtron në pastimin e tij në Facebook.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.