Speciale

Kjo është beteja e frikshme e një krokodili me 5 luanë (Video)

19:34 - 26.03.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Tufa e luanëve u dorëzua përballa një krokodili. Pamjet tregojnë një përplasje mes tyre ku duket se kur krokodili bëri një lëvizje kërcënuese, atëherë 5 luanët e sulmuan të gjithë së bashku.
Një betejë e pazakontë mes një krokodili dhe pesë luanëve u regjistrua në parkun Kruger në Afrikën e Jugut.

Një grup luanësh po ushqeheshin me një trup të pajetë, pak metra larg bregut të një lumi, ku u shfaq një krokodil , me sa duket duke ndjekur erën dhe duke braktisur sigurinë që ofronte uji.

Sapo bëri hapat e parë në tokë, u rrethua nga disa luanë që filluan të vëzhgonin lëvizjet, ndërsa pak më vonë u shfaqën pesë më të mëdhenj që fillimisht dukej se luanin me të.

Pastaj krokodili, duke u ndjerë disi i paqetë i rrethuar nga luanë, lëvizi disi në mënyrë agresive, duke hapur gojën për të kafshuar njërin prej tyre. Diçka që i aktivizoi menjëherë, për pasojë e sulmuan të gjithë bashkë.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.