AKTUALITET

FOTO/ Kjo është 30-vjeçarja, Merushe Hazizi që u vra sot me thikë nga vjehrri në Fier

15:27 - 12.04.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Personi që shikoni në foton e mëposhtme është Merushe Hazizi, vetëm 30 vjeç, e cila u gjet sot e vrarë me thikë nga vjehrri i saj Xhevair Hoxha.
Sipas një të afërmeje të autorit të krimit, 61-vjeçari e kishte kërcënuar të birin të mos e merrte për nuse 30-vjeçaren, Merushe Hazizi, pasi do i vriste të dy dhe më pas do vriste dhe veten.

“Nuk ishte dakord me djalin, ai thoshte mos e merr atë mos e mbaj në shtëpi se unë nuk e dua nuse kaq. Ne jemi të tanët, burri im e ai vëllezër. I kishte thënë djalit gjithmonë “unë do të vras e ty e atë e do vetëvarem. Edhe ziheshin për shkak të asaj nuses se i mirrnim vesh ne. Ishin në rregull të tërë, punon bënin, ai me zetor ishte sot djali, mbolli bëri, s’dinte gjë e kishte lënë në shtëpi nusen’, tha gruaja në një prononcim për mediat.

Ngjarja ndodhi sot rreth orës 12:30, në fshatin Vidhishtë, Roskovec, ku shtetasi Xhevair Hoxha, 61 vjeç, dyshohet se në banesë ka vrarë me thikë bashkëjetuesen e djalit, shtetasen Merushe Hazizi, 30 vjeçe dhe më pas ka varur veten në një pemë pas banese.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.