BLUETOOTH

Marka luksoze e makinave i ndalon blerjen e automjeteve të tyre familjes Kardashian

15:03 - 13.05.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Kardashians ndalohet të blejnë ndonjë makinë Ferrari. Blerja e një Ferrari nuk varet nëse mund të përballoni vetëm një ose disa prej makinave të tyre.Familja e famshme The Kardashians i janë shtuar “listës së zezë” të një prodhuesi automobilistik italian të personazheve të famshëm, të cilëve u ndalohet të blejnë një automjet të tyren.

Personazhe si Justin Bieber dhe Floyd Mayweather nuk do të kenë kurrë një Ferrari, po ashtu edhe Kardashians.

Askush nuk është i ndaluar të blejë një Ferrari, sipas kompanisë. Megjithatë, prodhuesi italian i automobilave ka mundësinë e kufizimit të aksesit në modelet e tij më premium.

Është më shumë një fakt sesa një trillim. Dhe këtu është një shembull:

Një nga rregullat e Ferrarit, të cilit Justin Bieber nuk iu bind, ishte që pronarët të jenë të lirë të personalizojnë pamjen e jashtme të automjeteve të tyre sipas dëshirës.

Sikur të mos mjaftonte kjo, Bieber nxori në ankand edhe makinën e tij pasi e rilyeu me një ngjyrë tjetër. Ferrari tani i ka ndalur çdo marrëveshje të mëtejshme me Justin Bieber.

Makinat dhe shpejtësia janë dy gjërat e preferuara të Justin Bieber. Vetëm se pasioni i tij për makinat luksoze tani do të duhet të shikojë në marka të tjera makinash luksoze. (panoramaplus)

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.