KULTURË

VIDEO/ Përballje e një nëne me mësuesen e djalit, që ka krijuar lidhje me të shoqin! “Mes çarçafëve” në teatrin “Skampa”

15:02 - 13.05.22 K.K
GSH APP Get it on Google Play

Publiku elbasanas  mirëpriti në Teatrin Skampa  “Mes Çarçafëve”, një shfaqje teatrale ngjitur në skenë nga e madhja  Yllka Mujo dhe Ermira Hysaj me regji të Kiço Londos.
Bazuar në veprën Xhordi Mand, skenografia është e vendosur në një klasë të vitit të tretë dhe rrëfen përballjen e një nëne me mësuesen e djalit, që ka krijuar lidhje me të shoqin.

Asnjëra nga aktoret  nuk është heroinë, asnjëra nuk është më e mirë se tjetra ama bashkë percjellin në skenë një shfaqje që e mban të pazbehur interesin deri në fund.

Vetë spektatorët  u shpreh të mrekulluar nga performanca e dyshes.  Regjisori dhe dy aktoret përdorin teknikën e njohur të ekspozicionit për të përcjell emocionet e forta.

Teatri shëtitës “Çajupi do të vazhdojë rrugëtimin me shfaqjen “Mes Çarçafëve” edhe në qytete të tjeta të vendit , por në datat 13-14 do të jetë sërisht në teatrin “Skampa” në Elbasan.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.