Kosova

“Ju inkurajojmë ta përdorni”- Prishtina bën transportin urban pa pagesë për fundjavë

09:46 - 21.05.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se të shtunën dhe të dielën, transporti me trafikun urban, do të jetë pa pagesë.
Për të mirën e Kryeqytetit, ju inkurajojmë që sa më shumë të përdorni transportin publik dhe alternativ”, thuhet në njoftim.

Ky vendim është marrë pas vendimit për testimin e dytë të rrethrrotullimit njëkahësh që përfshin rrugët kryesoret të kryeqytetit, sipas koha.net.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.