BOTA

Kremlini publikon listën/ Moska ndalon hyrjen në Rusi të presidentit Joe Biden, Blinkenit dhe shefit të CIA-s!

17:23 - 21.05.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Moska ka publikuar listën e saj të plotë me më shumë se 900 amerikanë të cilëve u është ndaluar hyrja në Rusi për një kohë të pacaktuar.
Midis tyre është edhe presidenti amerikan Joe Biden dhe Sekretari i Shtetit Antony Blinken, shefi i CIA-s William Burns dhe qindra anëtarë të Kongresit.

Ministria e Jashtme ruse tha se kufizimet ishin në përgjigje të sanksioneve të SHBA – të cilat u vendosën pas pushtimit të Ukrainës më 24 shkurt.

Ai shtoi se “Rusia nuk kërkon konfrontim dhe është e hapur ndaj dialogut të ndershëm dhe të respektueshëm reciprok”.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.