LAJMI I FUNDIT

Nesër zgjedhjet/ PD: Procesi do të zgjasë deri sa të votojë edhe personi i fundit!

19:47 - 21.05.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Këtë të diel do të zhvillohen zgjedhjet për Kryetarin e Partisë Demokratike. Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale i PD,  njofton se procesi i votimit do të nisë në orën 8.00 e do të mbyllet në orën 18.00.
Gjithashtu bëhet me dije se nëse në orën 18.00 do të ketë anëtarë të PD që ende nuk kanë votuar, qendrat e votimit nuk do të mbyllen derisa të ketë votuar edhe personi i fundit.

Kandidatët për Kryetar sipas renditjes në fletën e votimit janë:

  1. Sali Berisha
  2. Ibsen Elezi

Anëtarët e Këshillit Kombëtar të PD do të votojnë në njërën prej dy qendrave të votimit në Selinë Qendrore të Partisë Demokratike, ose në degët ku ata janë të deleguar pasi të kenë njoftuar pranë Komisionit.

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale fton të gjithë anëtarët e PD të bëhen pjesë e procesit të votimit për zgjedhjen e Kryetarit të PDSH me parimin “një anëtar një votë”.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.