LAJMI I FUNDIT

“Do të ishte problem për ne që…”/ Charles Michel në Bosnje, merr mesazh të fortë nga Milorad Dodik për Rusinë

09:20 - 21.05.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Udhëheqësi nacionalist serb i Bosnjës Milorad Dodik i ka deklaruar presidentit të Këshillit Evropian Charles Michel se Bosnja duhet të ruajë neutralitetin dhe nuk do t’i bashkohet sanksioneve të BE-së kundër Rusisë për pushtimin e saj në Ukrainë.
“Unë mendoj se është me rëndësi të madhe që Bosnja të mbetet neutrale,” tha Dodik në një konferencë të përbashkët shtypi me Charles Michel.

“Në kushtet në të cilat ne ekzistojmë, do të ishte problem për ne që të vendosim çdo lloj sanksioni ose t’i bashkohemi sanksioneve të BE-së ose atyre globale”, ka deklaruar ai, shkruan The Guardian.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.