Tech

Thashethemet për makinën e re nga Apple/ Pa dritare dhe me ekrane virtuale

10:37 - 21.05.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Makina e shumëpritur e Apple mund të ketë ekrane virtuale në brendësi në vend të dritareve. Apple thuhet se ka paraqitur një patentë më 3 maj për sistemin argëtues, i cili mund të zëvendësojë pamjen e botës reale në një makinë me mjedise virtuale.
Gjigandi i teknologjisë thuhet se do të shtojë një funksion të realitetit virtual ( VR), i cili mund t’i lejojë pasagjerët të shikojnë peizazhin përreth tyre përmes kamerave në pjesën e jashtme.Imazhet konceptuale si si mund të duket makina kanë qarkulluar në rrjete sociale.

Apple Car është në zhvillim prej shumë vitesh por ende nuk ka asnjë të dhënë se kur mund të zbulohet zyrtarisht.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.