LAJMI I FUNDIT

Përfundon numërimi/ Sali Berisha merr qytetin e parë, Dibra i jep 664 vota

20:26 - 22.05.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Përfundon numërimi në Dibër. Nga 1150 anëtarë kanë votuar 754 votues. Nga këto; Sali Berisha 664 vota, Ibsen Elezi 84 vota, Të pa vlefshme 6 vota.
Në qytetin e Pogradecit nga 516 vota, 484 ishin për Sali Berishën dhe 32 për Ibsen Elezin.

Selenicë 220 vota

Sali Berisha  198 vota

Ibsen Elezi 22 vota

Pogradec 516 vota

Sali Berisha  484 vota

Ibsen Elezi 32 vota

Sali Berisha dhe Ibsen Elezi jane dy kandidatët për kryetar të PD, në zgjedhjet për kreun e PD, te cilat organizohen nga Komisioni i Rithemelimit.

I shoqëruar nga bashkëshortja e tij, Berisha iu drejtua qendrës së votimit rreth orës 11:00. Ai e cilësoi procesin historik jo vetëm për Partinë Demokratike, por për Shqipërinë.

Berisha komentoi edhe procesin e zgjedhjes së presidentit duke e quajtur mafioz dhe antikushtetues. Votën e hodhi edhe Ibsen Elezi, i cili kërkoi që të mos bëhen shkelje gjatë këtij procesi.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.