Kryesore

Përfundon procesi i numërimit të votave në disa degë për kreun e PD-së, ja rezultatet

21:03 - 22.05.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Kur procesi për zgjedhjen e kryetarit të ri të Partisë Demokratike është mbyllur zyrtarisht, tashmë janë duke u publikuar rezultatet e para. Rezulton se në Dibër kanë votuar 754 anëtarë, nga 1150 në total.
Nga këto, 664 vota ka marrë ish-kryeministri Sali Berisha, 84 Ibsen Elezi dhe 6 kanë rezultuar të pavlefshme. Në degën e Klosit, kanë votuar në total 445 anëtarë. Votat janë ndarë kështu: 429 Sali Berisha dhe 9 Ibsen Elezi, 7 janë shpallur të pavlefshme.

Procesi i votimit dhe numërimit ka përfunduar gjithashtu edhe në Skrapar, ku nga 214 anëtarë kanë votuar 104. 91 vota ka marrë Sali Berisha, 8 vota Ibsen Elezi dhe 3 kanë qenë të pavlefshme.

Raportohet se në Roskovec kanë votuar në total 476 anëtarë të Partisë Demokratike.

Mësohet se Berisha ka marrë 433 vota, ndërsa Ibsen Elezi 39. Katër vota të tjera kanë dalë të pavlefshme.

Rezultatet

Devoll

1082 Sali Berisha

135 Ibsen Elezi

8 te paflefshme

Maliq

1266 Sali Berisha

10 Ibseni Elezi

2 vota te pavlefshme

Pogradec

516 totali

484 Berisha

32 Elezi

Asnjë e pavlefshme

Has

803 për Berishen

22 Ibsen Elezin

5 të pavlefshme

Mallakastër

Total 419 anëtarë

409 vota Berisha

10 Ibsen Elezi

Të pavlefshme nuk ka

Patos

Total 626 anëtar

614 vota Sali Berisha

11 vota Ibsen Elezi

1 votë e pavlefshme

Ne Krujë 538 total

523 Berisha

14 Ibsen elezi

1 e pvlefshme

Divjakë

Total 354 vota

320 Berisha

34 Ibsen Elezi

Lushnjë

733 Sali Berisha

73 Ibsen Elezi

Të pa vlefshme 9

Dimal

Vota në total 347

305 Berisha

28 Ibsen Elezi

14 të pa vlfshme

Kukës

714 Sali Berisha

164 Ibsen Elezi

4 te pavlefshme

Përfundon procesi në Vlorë. 890 votues nga 1365 në total.

Vlorë

836 vota për Berishën

Ibsen Elezi 46

8 të pa vlefshme.

Durrës

Sali berisha 1089

Elezi 151

13 të pavlefshme

Sukthi, Manza, Ishmi

508 votues

Sali Berisha 493

Ibsen Elezi 10

Te pa vlefshme 5

Himarë; 124  votues

113 Berisha, 9 Elezi

2 të pavlefshme.

Në rang qarku kane votuar gati 70%

Në Memaĺiaj

Berisha 193

Elezi 33

1 e pavlefshme

Në Tepelenë

153 Berisha

6 vota Elezi

Në Këlcyrë

Berisha 188 vota

Elezi 3

1 votë e pavlefshme

Në Përmet

Berisha 206 vota,

Elezi 33 vota

Të pavlefshme 4 vota

Në rang Qarku, Sali Berisha 1756 vota, Ibsen Elezi 126 vota te pavlefshme 16 vota. Në total në Qark kanë votuar 1900 anëtarë

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.