LAJMI I FUNDIT

VIDEO/ Milan rikthehet te Scudeto pas 11 vitesh, kuqezinjtë zbresin nga froni Interin

20:02 - 22.05.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Milani është zyrtarisht kampione e Italisë. Kuqezinjtë rikthehen te titulli pas 11 vitesh pritje dhe zbresin nga froni Interin.
Për të parë se kush do ia dilte të merrte Skudeton, u desh të prisnim javën e fundit. Në Reggio Emilia duhej 1 pikë, por “Djalli” mori 3 të tilla, pasi triumfoi 0-3 ndaj Sassuolos.

Sezon me ulje ngritje, por i suksesshëm. 86 pikë për të prekur historinë sërish dhe për të qenë në krye të Serie A, aty ku e meriton.

Olivier Giroud do vinte menjëherë në provë vendasit, me anë të një goditje me kokë. Gjithsesi, Consigli do tregohej i vëmendshëm.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.