Kronikë

VIDEO/ Temperaturat e larta shpërthejnë tubacionet në Elbasan, përmbytje dhe kaos në qytet

12:21 - 22.05.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

ELBASAN- Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Elbasanit ku temperaturat e larta 32 grade celsius kanë shkaktuar shpërthime masive tubacionesh. Siç duket edhe nga pamjet e siguruara nga Gazeta Shqiptare, pusetat kanë dhe uji ka përmbytur rrugët duke vështirësuar kalimin e këmbësorëve po ashtu dhe të makinave.
Zona përballe stadiumit Elbasan Arena është përmbytur totalisht duke krijuar “liqen artificial” në këto ditë të nxehta me diell. Ngelet për tu parë çfarë masash do merren për këtë situatë shqetësuese të krijuar në qytetin e Elbasanit.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.