SPORT

Dramë për Granadën e Myrto Uzunit, humb penallti dhe bie nga kategoria!

07:39 - 23.05.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Myrto Uzuni do të luajë në sezonin e ardhshëm në La Liga 2, pasi skuadra e tij, Granada, ka rënë sot nga kategoria pas një ndeshje dramatike ndaj Espanjolit.
Dje i duhej medoemos një fitore por nuk ia ka dalë, pasi barazimi 0-0 nuk i ka siguruar pikët e mjaftueshme për të mbijetuar, e kaluar nga Majorka dhe Kadiz.

Uzuni e nisi ndeshjen nga stoli, për t’u aktivizuar në pjesën e dytë të sfidës ku skuadra e tij nuk po arrinte të gjente rrugën e rrjetës. Granadës iu dha mundësia që të gjente avantazhin me një penalti në minutën e 72-të, por Molina gaboi nga pika e bardhë dhe aty u duk sikur Granada u dorëzua pasi nuk kishte më forca të sulmonte.

Kështu, sfida u mbyll 0-0 dhe Granada mbeti në kuotën e 38 pikëve, e kaluar nga Kadiz e Majorka me 39, duke iu bashkuar kështu Levantes e Alavesh në La Liga 2. PANORAMASPORT.AL


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.