AKTUALITET

MOTI SOT/ Përgatituni për temperatura verore deri në 32 gradë celcius, por nuk mungojnë as reshjet e shiut

07:16 - 23.05.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Territori shqiptar gjatë orëve të para të ditës do të jetë në dominimin e kthjellimeve në zonat bregdetare dhe të ulëta. Ndërsa në zonat malore do të ketë kalime të pakta vranësirash.
Por gjatë pasdites parashikohet që të kemi shfaqje të vranësirave dhe në zonat e ulëta, në zonat malore do të sjellin reshje të pakta shiu. Vija bregdetare do të mbetet në dominimin e kthjellimeve edhe gjatë pjesës së dyte të ditës.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes, por do të mbeten konstante në mesditës duke luhatur vlerat ditore nga 10°C deri në 32°C. Era do të fryjë mesatarisht në det me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim deri në 3 ballë.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.