Kronikë

Përfshihet nga flakët kodra në gadishullin e Karaburunit! Nga maja e Hilqes, zjarri shkon në drejtim të…

16:18 - 26.05.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Një zjarr i madh ka përfshirë gadishullin e Karaburunit ditën e sotme.
Sipas informacioneve në dispozicion, flakët kanë përfshirë majën e Hilqes dhe po përhapen në drejtim të Shenianit.

Në vendngjarje janë nisur zjarrëfikësit për të bërë të mundur lokalizimin dhe shuarjen e flakëve.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.