LAJMI I FUNDIT

Tre komisione parlamentare/ PD gati emrat për hetimin e Investitorëve Strategjikë, Reformën Territoriale dhe atë Zgjedhore

14:03 - 26.05.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Partia Demokratike ka publikuar sot emrat e anëtarëve të Komisioneve Hetimore, duke nisur nga ai për Investimet Strategjike, deri te ai për Reformën Zgjedhore apo atë Territoriale.
Gazetari Osman Stafa ka siguruar për BalkanWeb listën e plotë, ku shihet se kryetar i Komisionit për Investimet Strategjike do të jetë Gazment Bardhi. Ndërkohë, për Komisionin për Reformën Territoriale, bashkëkryetarë do të jetë Dhurata Çupi, ndërsa për Reformën Zgjedhore do të jetë Enkelejd Alibeaj (bashkëkryetar).

Komisioni Hetimor per Investimet Strategjike:

1. Gazment Bardhi (kryetar)
2. Ferdinand Xhaferaj (anetar)
3. Lefter Geshtenja (anetar)
4. Ilda Dhori (anetare)
5. Emilia Koliqi (anetare)
6. Bledion Nallbati (anetar)
7. Arbi Agalliu (anetar)

8. Kastriot Piroli (anetar zevendesues)
9. Jorida Tabaku (anetar zevendesues)
10. Ramadan Likaj

Komisioni per Ref. Territoriale:

1. Dhurata Cupi (bashkekryetare)
2. Zef Hila (anetar)
3. Andia Ulliri (anetare)
4. Xhelal Mziu (anetar)
5. Orjola Pampuri (anetare)
6. Saimir Korreshi (anetar)

7. Merita Bakiu (anetare zevendesuese)
8. Bledion Nallbati (anetar zevendesues)
9. Zheni Gjergji (anetar zevendesues)

Kom. Ref. Zgjedhore:

1. Enkelejd Alibeaj (bashkekryetar)
2. Oerd Bylykbashi (anetar)
3. Grida Duma (anetare)
4. Dashnor Sula (anetar)
5. Kreshnik Collaku (anetar)
6. Lindita Metaliaj (anetare)

7. Seladin Jakupllari (anetar zevendesues)
8. Ervin Salianji (anetar zevendesues)
9. Eralda Bano (anetar zevendesues)


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.