BOTA

FOTOREPORTAZH/ Udhëtimi i Ramës drejt Kievit në Muzeun Kombëtar të Ukrainës

13:21 - 15.06.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Kryeministri Rama ka udhëtuar sot drejt Ukrainës për të parë nga afër rrënojat e mbetura nga bombardimet e luftës. Bashkë me të është edhe kryeministri i Malit të Zi dhe disa nga bashkëpuntorët e afërt në kryeministri.
Gjatë vizitës në Kiev, Rama është ndalur në Muzeun Kombëtar të Historisë së Ukrainës në Luftën e Dytë Botërore.
Muzeu, i cili është një kompleks përkujtimor për luftën gjermano-sovjetike ndodhet në periferi jugore të rrethit Pechersk të Kievit.

Ai është një nga muzetë më të mëdhenj në Ukrainë (mbi 300 mijë ekspozita) i përqendruar në statujën 62 metra të lartë të Atdheut, e cila është bërë një nga monumentet më të njohura të Kievit.

Tashmë përpos gjurmëve të luftës gjermano-sovjetike janë edhe ato me Rusinë.

288682303_569711284524537_7776340988875752010_n 287956478_569711247857874_5272301719214591642_n 287976790_569711174524548_723844613527319456_n 288552390_569711074524558_4217684709689363415_n 288018697_569711041191228_3740617892226729592_n 288134509_569711021191230_3959196297934201146_n 288335920_569711164524549_7251290911990216986_n 287980750_569711241191208_3448306385818944949_n 287640781_569709864524679_2702433381874908806_n 288021379_569711147857884_5034027037553572704_n 288006721_569711217857877_8199384597943211908_n 287972645_569711344524531_547554471484335437_n 287984170_569711201191212_435130251424925071_n 288244789_569711311191201_2859187920907784778_n 288030505_569711047857894_5924159400246597723_n 288379656_569711321191200_1172618953661566436_n 287977522_569711271191205_6774595678459408881_n 288048516_569711111191221_1032184634386697781_n 288186031_569711014524564_5681834262803158447_n
<
>


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.