LAJMI I FUNDIT

Inter/ Simone Inzaghi rinovohet deri në vitin 2024

20:34 - 21.06.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Interi ka besim të plotë te Simone Inzaghi dhe e ka dëshmuar në praktikë, duke rinovuar lidhjet me trajnerin italian deri në verën e vitit 2024!
Pavarësisht rrëzimit nga froni dhe humbjes së Serisë A nga Milani, drejtuesit Nerazzurrët ishin të kënaqur me paraqitjen e përgjithshme të ish-trajnerit të Lazios, i cili sezonin e kaluar i çoi ata në Kupën e Italisë dhe Superkupën.

Për këto arsye, Interi vendosi ta shpërblejë me një kontratë të re dyvjeçare, ndërsa në të njëjtën kohë marrëveshja parashikon rritje të fitimeve të tij vjetore, të cilat pritet të kalojnë 4.5 milionë euro.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.