SPORT

60 milionë euro/ PSG mbyll blerjen e Skriniar dhe hap derën e daljes për Sergio Ramos

19:17 - 22.06.22 K.K
GSH APP Get it on Google Play

PSG mund të njoftojë nënshkrimin e Milan Skriniar në të ardhmen e afërt pasi negociatat me Interin janë praktikisht të mbyllura.
Skuadra franceze kishte kohë që qëndronte pas sllovakut, në fakt verën e kaluar tentuan ta nënshkruanin me të, por në atë kohë nuk u plotësuan kushtet për të arritur një marrëveshje.

Tani skuadra italiane duhet të fitojë para si për të balancuar llogaritë e klubit ashtu edhe për të adresuar shtesat e reja ku rikthimi i Lukakut është objektivi kryesor i drejtuesve të sportit.

PSG do të shpenzojë një shifër afër 60 milionë euro dhe do t’i bashkohet listës së gjatë të qendërmbrojtësve në skuadër (Sergio Ramos, Kimpembe, Marquinhos, Diallo dhe Kehrer) kështu që gjithçka tregon se të paktën një do të largohet nga skuadra aktuale.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.