BOTA

Bie breshër sa një ‘top tenisi’ në vendin fqinj (FOTO+VIDEO)

22:59 - 23.06.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Breshëri i fortë ka rënë të enjten në bashkitë e njësisë rajonale Serres, duke shkaktuar dëme në të mbjella dhe dëme në banesa.
Breshëri ra pasdite në Sfelinos dhe në zonat e komunave Nea Zichni dhe Amfipolis në Greqi.

Proti, Alistrati, Lefkothea dhe Stacioni Aggista janë disa nga fshatrat e prekur nga breshëri i dendur.

U dëmtuan ngrohje diellore dhe pllaka, ndërsa në disa raste u thyen xhamat.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.