LAJMI I FUNDIT

“Lulzim Basha, një këlysh që u rrit e u bë buçe”- Kryemadhi akuzat ish kreut të PD: Na vodhi 4 mandate dhe ia dha Ramës

21:54 - 23.06.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi deklaroi se numëruesit e Lulzim Bashës në zgjedhjet e 25 Prillit kanë shitur katër mandate të LSI-së duke ia dhënë socialistëve.
Ajo deklaroi në MCN se Lulzim Basha ka bërë pazar me gjakun e Lëvizjes Socialiste për Integrim.

“A e dini që 4 mandate të LSI i kanë shitur numëruesit e Bashës. Kanë ndërruar fletët e votimit në kuti. Numëruesi, kryekomisioneri i PD në KZAZ e Beratit ishte djali i tezes së Engjëll Agaçit, kushëri i Bashës. Katër mandate ia vodhi PD-ja LSI-së dhe ia dha PS-së.

I vodhi në tavolinë fletët e votimit. Ti shkon për të bërë një gjë të mirë dhe njerëzit ta fusin sa krahu. Ka bërë pazar me gjakun e LSI. Sali Berishës ia futi këlyshi i vet. Këlyshi u bë buçe, e shqeu”, tha Kryemadhi.


Shfaq Komentet (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Le te mundohet Xhacka, E. S. Pali, E. Rama dhe te gjithe ata qe manipulojne shifrat e qytetareve qe votojne per demokracine e vertete, sepse sistemi juaj kriminal ka mare fund qe ne vitin 1991.Keni mare fund, vetem Rama mavriu ju mban me porosite e S. Kolekes, e kane kot, mos endero me teper. Largohu sa nuk eshte vone.

    Përgjigju ↓