BLUETOOTH

“Nuk ishte aty kur kisha nevojë”/ Tenisti gjerman ‘shpërthen’ ndaj të dashurës së tij: Më thyhet zemra një mijë herë kur pashë aksidentin

22:37 - 23.06.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Tenisti i njohur, Alexander Zverev u shpreh i zhgënjyer që nuk e kishte pranë, në një moment kaq të vështirë si ai i lëndimit në Roland Garros, të dashurën e tij Sofia Tomala.
Tenisti gjerman, i cili tani është në numrin 2, la ndeshjen me Rafa Nadal në një karrige me rrota pasi ai dëmtoi kyçin e këmbës dhe duhej të kalonte nga dera e sallës së operacionit.

Në atë kohë, e preferuara e tij, prezantuesja dhe modelja, Sofia Tomala kishte detyrime profesionale në Paros dhe mjaftoi t’i dërgonte një mesazh publik Sashës për dëmtimin e tij.

“Më thyhet zemra një mijë herë kur pashë aksidentin. Sportet mund të jenë tepër të vështira. Tani po fokusohemi që të shërohemi sa më shpejt”, ka shkruar ajo në mesazhin e saj.

Mungesa e saj e shqetësoi tenistin gjerman, siç theksoi ai në një intervistë për Bild.

“Në këtë fazë, ju dëshironi të keni pranë vetes njerëzit që doni më shumë. Kështu që ishte zhgënjyese për mua që Sophia nuk erdhi. Por kjo është puna e saj. “Por babai dhe mamaja ishin aty”, tha Sasha.

Ai vazhdoi duke iu referuar ndihmës së prindërve të tij pasi nuk mund të shkonte vetë në tualet apo të lahej. “Unë u kujdesa për një fëmijë të vogël. Ishte kaq e rëndësishme për mua. Këta dy njerëz më kanë ndihmuar më shumë”.


Alexander po konkurron për të qenë në US Open në shtator.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.