Kosova

Samiti i BE-së/ Reagon Haradinaj: Sot nuk humbi Albini por populli i Kosovës

23:32 - 23.06.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Kryetari i partisë opozitare në Kosovë Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka reaguar në lidhje me faktin që në samitin e mbajtur nga BE dhe vendet e Ballkanit Perëndimor, nuk është mbështetur liberalizimi i vizave për qytetarët e Kosovës.
Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, Haradinaj u shpreh se ai që humbi sot nuk ishte kryeministri Albin Kurti, por populli i Kosovës.

“Sot nuk humbi Albini por populli i Kosovës. Liberalizimin e kemi merituar shumë vite më herët por as sot nuk e morëm”, ka shkruar Haradinaj.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.