Kronikë

VIDEO+FOTO/ Zjarr në Mirditë, flakët “përpijnë” masivin pyjor të Lajthizës! Vatra ende aktive në një sipërfaqe të madhe

16:16 - 23.06.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Masivi pyjor i fshatit Lajthizë në Njesinë Administrative të Oroshit në Mirditë është përfshirë nga flakët e zjarrit këtë të enjte.
Burimet bëjnë me dije për Gazetën Shqiptare se vatra e zjarrit është shfaqur në orët e drekës dhe vijon të jetë aktive në një sipërfaqe të konsiderueshme.

Në terren ndodhen zjarrfikësit dhe punonjësit e shërbimit pyjor dhe aktualisht nuk përben rrezik për zonën e banuar.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.