BOTA

(VIDEO) Aksident ajror në Rusi/ Rrëzohet aeroplani në Rizan, raportohet për të vdekur dhe të plagosur!

08:07 - 24.06.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Një aeroplan mallrash është rrëzuar në Rusi. Bëhet fjalë për aeroplanin e mallrash Ilyushin Il-76 i cili u rrëzua teksa fluturonte pranë qytetit rus të Rizanit (qendror).
Raportohet se të paktën dy persona dhe duke plagosur shtatë, sipas agjencive ruse të lajmeve TASS dhe Interfax. Ndërsa sipas Interfax, të vdekurit janë tre dhe shtatë persona janë dërguar në spitale.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.