Kronikë

Përplaset 50-vjeçari nga një “Benz-i” në aksin Këlcyrë-Ura e Leklit! Si paraqitet gjendja e të plagosurit (DETAJE)

22:51 - 27.06.22 K.K
GSH APP Get it on Google Play

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e kësaj të hëne në segmentin rrugor që lidh Këlcyrën me Urën e Leklit, ku një i ri kapërplasur me automjet një 50-vjeçar.
Pas aksidentit, i lënduari është transportuar në Spitalin e Këlcyrës për të marrë ndihmën mjekësore dhe fatmirësisht ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Nga ana e tyre, hetuesit kanë shkuar në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.

Njoftimi i policisë:

Këlcyrë/ Informacion paraprak

Rreth orës 21:35, në aksin rrugor Këlcyrë-Ura e Leklit, në vendin e quajtur “Gryka e Këlcyrës”, shtetasi G. L., 29 vjeç, banues në Këlcyrë, duke drejtuar automjetin tip “Benz”, ka përplasur shtetasin K. Y., rreth 50 vjeç, banues në Këlcyrë, i cili u transportua në Spitalin e Këlcyrës për të marrë ndihmën mjekësore dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.