BOTA

Aksident i frikshëm, në Formula 1/ Makina e Zhu është kthyer përmbys – Shikoni videon

16:43 - 03.07.22 Gazeta Shqiptare
GSH APP Get it on Google Play

Çmimi i Madh i Britanisë në pistën Silverstone nisi negativisht, pasi një aksident i frikshëm ndodhi pikërisht në këndin e parë të garës.
Disa makina u përplasën me njëra-tjetrën, me Alfa Romeon e Guanyu Zhu që rrotullohej me kokë poshtë.

Siç është zakon në raste të tilla, organizatorët nuk po shfaqin pamjet përkatëse në ripërsëritje derisa të konfirmohet se të gjithë drejtuesit janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Disa makina të tjera, Russell (Mercedes), Tsunoda (AlphaTauri) dhe Ocon (Alpine) pësuan dëmtime, duke bërë që gjyqtarët të lëshonin flamuj të kuq dhe gara të ndalohej përkohësisht.

 


Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.